Substráty

Video ukázka výroby substrátů Kvalitní substrát je jedním ze základů úspěchů každého pěstitele.
Zde naleznete informace o prémiové řadě substrátů, která je vyráběna přímo pro Sdružení zahradnických center s.r.o.

Živiny na 6 týdnů
Nově vysazenou rostlinu nyní nemusíte přihnojovat. O přísun všech důležitých živin a stopových prvků se postará hnojivo obsažené v substrátu. První přihnojení proveďte až po 6-ti týdnech.

Univerzální substrát pro zahradu

Substrát je vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny. Má upravené pH a je obohacený živinami. Svými vlastnostmi zaručuje optimální provzdušnění kořenového balu. Působí blahodárně na rozvoj a růst celého kořenového systému. Zásobuje rostliny všemi základními živinami a stopovými prvky po dobu 6 týdnů.

Rozsah a způsob použití:
Substrát se používá pro přesazování květin do květináčů a truhlíků na terase, pro mobilní zeleň v kontejnerech a na výsadbu zeleniny, ovocných i okrasných stromů a keřů. Není vhodný pro kyselomilné rostliny. Při výsadbě do nádob zakryjte otvory pro odtok vody kamennými střepy. Na dno nádoby dejte trochu substrátu, zasaďte rostlinu a doplňte substrátem. Substrát lehce přitlačte ke kořenovému balu. Nakonec doplňte substrát tak, aby vrchní vrstvička byla kyprá. Při výsadbě na záhony odeberte nevhodnou půdu a nahraďte ji substrátem, vysaďte rostlinu a doplňte substrát na požadovanou výšku. Po výsadbě rostliny zalijte. Pravidelně zalévejte, a již po 6-ti týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začněte s pravidelným přihnojováním.

Substrát pro interiér

Substrát je vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, kokosové rašeliny, kokosových vláken, perlitu a zeolitu. Má upravené pH a je obohacený živinami. Svými vlastnostmi zaručuje optimální provzdušnění kořenového balu. Působí blahodárně na rozvoj a růst celého kořenového systému. Zásobuje rostliny všemi základními živinami a stopovými prvky po dobu 6 týdnů.

Rozsah a způsob použití:
Substrát je určen pro pěstování všech druhů pokojových rostlin. Před naplněním květináče substrátem zakryjte otvory pro odtok vody kamennými střepy a na dno nasypte drenážní vrstvu (keramzit). Tím je regulován odtok vody a zaručeno provzdušnění kořenů. Na dno květináče nasypte trochu substrátu, zasaďte rostlinu a doplňte substrátem. Zeminu lehce přitlačte a provlhčete. Po zasazení prvních 10 dní zalévejte méně, aby rostliny vytvořily nové kořeny. Čerstvě přesazené rostliny neumísťujte na místa s přímým slunečním zářením. Po 6 týdnech začněte s pravidelným přihnojováním hnojivem Kristalon pro pokojové rostliny.

Substrát pro balkón

Substrát je vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, s přídavkem zeolitu, upraveným pH a obohacený živinami. Svými vlastnostmi zaručuje optimální provzdušnění kořenového balu, a tím urychluje růst kořenů. Zásobuje rostliny všemi základními živinami včetně mikroprvků po dobu 6-ti týdnů.

Rozsah a způsob použití:
Substrát se používá pro pěstování pelargónií a ostatních balkónových květin náročných na vysoký obsah živin. Před naplněním truhlíku nebo květináče substrátem zakryjte otvory pro odtok vody kamennými střepy a na dno nasypte drenážní vrstvu (keramzit). Tím je regulován odtok vody a je zaručeno provzdušnění kořenů. Dále do květináče či truhlíku nasypte trochu substrátu, zasaďte rostlinu a doplňte substrátem. Substrát lehce přitlačte a dobře provlhčete. Jakmile pominou jarní mrazíky, rostliny umístěte ven na slunné místo. Pravidelně zalévejte a po 5 - 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začněte s pravidelným přihnojováním např. kapalným hnojivem SZC pro balkónové rostliny. Doporučujeme včas a pravidelně odstraňovat odkvetlé květy.

Zeolit

Je porézní hornina schopná poutat volné živiny a následně je uvolňovat pro potřeby rostlin, zabraňuje jejich vyplavování. Obohacuje substrát o stopové a biogenní prvky.
Působí na růst, zdravý vývoj rostlin a zvyšuje tvorbu květů.
Kokosové vlákno

Kokosové vlákno nadlehčuje substrát a zabraňuje jeho slehnutí. Zlepšuje kapilární vzlínavost vody v substrátu.
Substrát je odolný vůči přelití či přeschnutí.

Expandovaný perlit

Expandovaný perlit je pěna vytvořená z vulkanického skla. Vyniká schopností poutat velké množství vody a vzduchu. Tím udržuje půdu vlhkou za sucha a zároveň provzdušněnou i při velkém zamokření. Neuvolňuje žádné cizorodé látky, ani nemění PH půdy a proto je vhodný pro všechny druhy rostlin.


NOVINKY

Zpravodaj
Ke stažení nový Zpravodaj Podzim 2023

KATALOG ROSTLIN

Projekt Sdružení zahradnických center s.r.o.

Katalog rostlin

ČLENOVÉ SPOLKU

AZ GARDEN s.r.o.
Ferenčík s.r.o.
FLORA GARDEN s.r.o.
Chládek Zahradnické centrum
Zahrada Flora
Lisý Pavel Zahrada Lisý
Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Ing.Stanislav Dvořák - Zahradnictví Dvořák a syn
Ing.Štěpán Šmerda
Zahradnictví Novák Hlučín s.r.o.
Zahradnictví U Kopřivů s.r.o., ŠebrovCopyright © 2023 Sdružení zahradnických center s.r.o. hlavní stránka | členové spolku | zpravodaj | katalog rostlin | sídlo sdružení | mapa webu